Testujemy Suszarkę do rąk Sanjo Apus RS-S1 1650 W

Tam gdzie liczy się cisza i spokój, konieczne jest stosowanie urządzeń generujących niewielki hałas podczas pracy. Wśród nich szczególnie ważne miejsce zajmują suszarki do rąk. Toalety w teatrach, kinach, biurowcach. Wszędzie gdzie chcemy zapewnić komfort pracy w przyjaznych warunkach, należy instalować ciche suszarki. Jaki model wybrać? Po czym rozpoznać że suszarka rzeczywiście jest cicha?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, zdecydowaliśmy się przetestować model suszarki Sanjo Apus, RS-S1 1650W.

Pierwszą rzucającą się w oczy rzeczą jest elegancka obudowa, wykonana z matowej stali w kolorze srebrnym. Sprawia ona wrażenie solidnej i wytrzymałej, pozwalając sądzić że suszarka będzie niezawodnie służyła przez wiele lat. Czy rzeczywiście tak będzie? Aby się o tym przekonać, musimy jeszcze trochę poczekać. Drugą charakterystyczną cechą suszarki jest możliwość przełączenia jej w trym ECO. Służy on do zmniejszenia poboru prąd. Jeżeli chcemy aby urządzenie pracowało w trybie ekonomicznym (pobór prądu 50W, bez użycia grzałki), wystarczy użyć przełącznika ukrytego na tylnej ściance. Kiedy suszarka jest zamocowana do ściany, jest on niewidoczny, ale dla osób wtajemniczonych łatwo dostępny od spodu urządzenia. Kiedy warto korzystać z trybu ECO? Oczywiście wtedy, kiedy chcemy zmniejszyć ilość pobieranego prądu, a tym samym wysokość rachunku.

Suszarka do rąk Sanjo APUS 1650 W RS-S1 stalowa matowa z trybem ECO, automatyczna,

Jednak największa zaleta tego urządzenia to głośność pracy. Poziom hałasu podczas pracy na pełnej mocy nie przekracza 50 dB. Jest to wynik, który rzeczywiście zasługuje na uznanie i którego mogą pozazdrościć konkurenci. Tak cichą pracę udało się uzyskać dzięki dwóm innowacyjnym patentom. Pierwszy z nich to unikalna konstrukcja wiatraka i wylotu powietrza, a drugi to opracowanie izolowanej obudowy suszarki, która pochłania część hałasu. Połączenie tych dwóch metod sprawiło, że otrzymaliśmy niezwykle sprawną, a przy tym cichą suszarkę do rąk.

A jak suszarka Sanjo Apus sprawdza się podczas regularnego korzystania? Podczas tygodniowych testów intensywnie z niej korzystaliśmy i nie zauważyliśmy jakichkolwiek nieprawidłowości. Czas pracy wynosi około 30 sekund (producent podaje 25) i jest idealnie wymierzony aby dokładnie wysuszyć mokre dłonie. Dodatkowo, w urządzeniu zainstalowano czułą fotokomórkę, która uruchamia urządzenie nawet wtedy, kiedy dłonie znajdą się 20 cm od czujki. Dzięki temu można uniknąć zbliżania dłoni do obudowy i jej przypadkowego dotykania. To znacznie poprawia higienę korzystania z suszarki.

Do podłączenia suszarki do prądu wykorzystaliśmy fabryczny kabel zakończony wtyczką. I pomimo że widok zwisającego luźno przewodu nie należy do estetycznych, to jednak jest to bardzo wygodna i szybka metoda podłączenia. Na szczęście producent umożliwił również podłączenie suszarki do prądu na stałe. Wówczas możemy zabudować kable pod kafelkami, czyniąc je kompletnie niewidocznymi.

Podsumowując, stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny. Propozycja jest szczególnie atrakcyjna, ze względu na obudowę wykonaną ze stali. W tej klasie urządzeń jest to rzadko spotykane, dlatego tym bardziej polecamy ten model wszystkim, którzy szukają klasycznego wzornictwa, estetycznego wykonania, oraz naprawdę bardzo dobrych parametrów pracy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress