Jak wybierać suszarkę elektryczną

Ścienne suszarki elektryczne są już standardowym wyposażeniem większości łazienek. Kupujemy je jednak na tyle rzadko, że często zapominamy o tym, czym należy się kierować w czasie ich wybierania. Oto nasza krótka ściągawka.

Moc suszarki

Od mocy zależy wydajność tego urządzenia. Standardem jest przedział mocy do 1000 do 2000 W. Im wyższa wartość, tym suszarka mocniejsza, a czas suszenia krótszy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że różnica w czasie suszenia pomiędzy najmocniejszą, a słabszą suszarką, to często tylko 2 lub 3 sekundy, a pobór energii jest znacząco większy przez suszarki o dużej mocy.

Obudowa

Suszarki ścienne do rąk występują w dwóch rodzajach obudów. Plastikowych i metalowych. Te pierwsze są zazwyczaj tańsze, ale bardziej podatne na uszkodzenia. Szczególnie w toaletach publicznych. Suszarki metalowe są droższe, ale bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w utrzymaniu pełnej higieny.

Gwarancja producenta
To ostatnia z rzeczy, którą warto rozważyć. Na rynku znajdują się suszarki, których gwarancja producenta może obejmować okres 1, 2 lub 3 lat. Często są to modele o podobnych parametrach i zbliżonej cenie. Naszym zdaniem warto wówczas wybrać takie urządzenie, które będzie chronione najdłuższą gwarancją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress