Co powinna mieć dobra suszarka do rąk

Wskazówki na przykładzie suszarki Sanjo APUS 1650 W RS-S1.

Dziś zajmiemy się podpowiedziami, co powinna posiadać dobra i funkcjonalna suszarka do rąk o „przemysłowym” zastosowaniu. Jako dobry przykład posłuży nam model suszarki Sanjo APUS 1650 W RS-S1, oferujący dobry stosunek jakości do ceny, czyli to, czego poszukuje większość klientów. Przyglądając się z bliska temu produktowi, dostrzeżemy trzy najważniejsze cechy, których powinniśmy poszukiwać w nowych suszarkach.

Metalowa obudowa

Jest kilka korzyści wynikających z tego, że suszarka do rąk ma metalową obudowę. Przede wszystkim jest ona trwalsza i odporna na pęknięcia. Po drugie, znacznie łatwiej zachować ją w czystości, dzięki czemu poświęca się mniej czasu na sprzątanie toalety. Po trzecie, taka suszarka prezentuje się znacznie bardziej elegancko od innych i dobrze komponuje się z niemal każdym wystrojem łazienki.

Niski poziom hałasu

Suszarka do rąk pracuje na zasadzie turbiny powietrznej, wyrzucającej na zewnątrz obudowy powietrze z dużą prędkością. To z kolei generuje hałas. Im ciszej pracuje suszarka, tym bardziej komfortowa jest w użytkowaniu. Standard, którego starają się przestrzegać producenci to 50 decybeli. Dokładnie tak głośna (a raczej cicha), jest suszarka Sanjo APUS 1650 W RS-S1.

banner_sanjo_1_final

Długość czasu suszenia

Producenci suszarek robią wszystko, aby ich produkty były wydajne, a jednocześnie oszczędne w zużyciu energii elektrycznej. Wymaga to zastosowania odpowiedniej długości czasu pracy. Ścienne suszarki do rąk uruchamiane są za pomocą fotokomórki. Po zbliżeniu dłoni pod czujnik, suszarka uruchamia się automatycznie na określony czas. Najczęściej jest to przedział 20 do 30 sekund. Model Sanjo APUS 1650 W RS-S1 ma ten czas ustawiony na 25 sekund, co w porównaniu z dużą mocą okazuje się wystarczającym czasem, na dokładne wysuszenie dłoni.

Pozostałe elementy

Inne czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie suszarki to:

  • długość kabla sieciowego
  • sposób montażu
  • czy elementy mocowania są w zestawie
  • czy występuje regulacja mocy / prędkości pracy suszarki
  • długość trwania gwarancji producenta

3 komentarze

  1. Bardzo cenne wskazówki, sam jestem na kupnie suszarek do mojej firmy i porady jak najbardziej przydadzą się

  2. Dzięki! Teraz wiem na co zwracać uwagę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress